Meclis Kültür Merkezi

Biz Kimiz?

Kuruluşumuzun 39.yılını kutladığımız grubumuzun geçmişi,şirketimizin onursal başkanı Salih Güney tarafından 1970 yılında kurulmuştur.

İlk olarak Cumhuriyet caddesinde başlattığımız terzilik faaliyetimiz zamanla döviz ardından kuyumculuk ve gayrimenkul sektörlerine sıçrayarak devam etmiştir.

1990 yılların başlarında yetkili müessese olarak döviz alım satımına başlayanların ilklerinden olmamız sektördeki güvenilir ve istikrarlı davranışlarımız bizi aranılır bir kurum yapmıştır.

1995 yılında açılan Güneyler Kuyumculuk ve 1997 yılında faaliyete giren Gün-Kar Döviz Altın A.Ş.şubelerimizle şirketimiz bizi sektörde pazar liderliğine taşımış ve müşterilerimize sunduğumuz kurumsal ve kusursuz hizmet politikamızla sektörel anlamda Hatay’da bir çok ilke imza atılmıştır.

İlkeli ve disiplinli faaliyeti,halk ve esnaflar arasında tanınmışlık ve tercih sebebi oluşuna rağmen döviz işlemlerindeki mekan darlığı ve adresin araç trafiğine elverişli olmayışından dolayı Gün-Kar Döviz Altın A.Ş.2002 yılında İstiklal Caddesindeki adresine taşınmıştır.

2003 yılından Güneyler İnşaat şirketinin kurulmasıyla,inşaat alanında yap-sat modelini benimseyen şirket tekli blok binalar ile Hatay halkının beğenisini toplayarak ticaretine devam etmiştir.

2006 yılında da şirket Hatay Devleti Meclis binasının 35 yıllık hazin öyküsüne bir son vererek binayı devralmış ve Meclis Kültür Sanat Merkezi’ne dönüştürerek tüm Hatay halkının takdir ve beğenisini toplamıştır.

2008 yılında da Güneyler Kuyumculuk, İnneplik caddesindeki merkez adresini,Tüccar Çarşısı Parlar Pasajı’ndaki adrese taşıyarak;hem kuyumcular çarşısına bitişik bir adrese taşınmış, hem de insan yoğunluğunun daha fazla olduğu bir ticari merkezde zengin çeşitlerini sergileme imkanını yakalamıştır.

Aile fertlerinden oluşturulup kurumsallaştırılan GÜNEYLER GRUP’ta her hizmet sahasından bir aile ferdi yetkili ve sorumlu tutularak ilgili branşta başarıyı yakalamayı kendi kulvarında da ilklerden olmayı hedeflemesi sağlanmıştır.

Firmamız değişen hayat şartlarında değişmeyen ilkeleri ile halkımızın güvenini arkasına alarak faaliyetlerine devam edecektir.

Faaliyetlerimiz